Teknoloji

Microsoft’un Kıdemli Uygulaması WordPad Windows’tan Kaldırılıyor

yazılım devi Microsoft metin yazma uygulamalarından biri olan WordPad’i kullanımdan kaldıracağını duyurdu. BAŞVURU, Windows 95’tenO zamandan bu yana hayatımızdaydı ancak Microsoft Word kadar kullanışlı ve geniş kapsamlı özelliklere sahip olmadığı için pek kullanılmıyordu.

Yazılım devi Microsoft güncellemeye göreWordPad artık güncellenmeyecek ve Windows’un gelecekteki bir sürümünde kaldırılacaktır.

Peki WordPad neden kullanımdan kaldırılıyor?

Microsoft yayınladığı güncellemenin devamında “.doc ve .rtf gibi zengin metinli belgeler için Microsoft Word’ü, .txt gibi düz metinli belgeler için ise Windows Not Defteri’ni öneriyoruz.”Notunu paylaştı.

Şirket bunu not ettiNot Defteri uygulaması ‘otomatik kaydetme’Ve ‘sekmeleri otomatik olarak geri yükleme’Şu gibi özelliklerle yükseltme yaptığını duyurduktan sonra bunu paylaştı: Şirketin asıl amacı insanları ofis uygulamalardan biri olan Word’e daha fazla kullanıcı çekmek. Microsoft, yıllar sonra ilk kez Notepad uygulamasını güncelledi ve Windows 11sürümünde uygulamaya yeni sekmeler eklemeye devam etti.

WordPad, Yeterince ilgi görmedi ve açıkçası pek kullanışlı da değil. Windows 7 ile güncelleme yaptıktan sonra Windows 8’in tasarım çizgisinden devam etti ancak sonrasında herhangi bir güncelleme almadı. Uygulama Windows ise hangi versiyondakaldırılıp kaldırılmayacağı sorusu.

digorajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu